OFERTA FILMOWA

Poniżej przedstawiamy Państwu niektóre z propozycji naszych pokazów. 

OFERTA FILMOWA

Poniżej przedstawiamy Państwu niektóre z propozycji naszych pokazów.

repertuar

Przedstawione poniżej propozycje filmów stanowią część naszej kolekcji. Stale poszukujemy nowych tytułów które spodobają się naszym odbiorcom. 

UWAGA

Każdy z tytułów może stanowić oddzielny pokaz lub wchodzić w skład dłuższych przedstawień.

Niesamowite doznania

Filmy w technologi fulldome są zupełnie inne w odbiorze niż klasyczny film w wersji “płaskiej”. Obraz okalający widza sprawia wrażenie zanurzenia się w przestrzeni lecz w przeciwieństwie do okularów VR nie wywołuje strachu wśród najmłodszej publiczności.

Komfort odbioru.

Nasi goście zasiadają w pozycji półleżąc na wygodnych leżakach. Bez obawy wytrzymają one obciążenie nawet największych widzów.  

75m²

Powierzchnia ekranu to blisko 75m². Przy rozdzielczości projekcji 1200×1200 otrzymujemy wyśmienitą jakość obrazu.

Zula Patrol

Historia ziemi

Podczas rutynowej wyprawy Zula Patrol odnajduje dowód, że nikczemna Deliria Delight przenosi się w czasie do prehistorycznej przeszłości Ziemi, aby wykorzystać naszą planetę jako kosmiczny śmietnik. Zula Patrol musi ją znaleźć i złapać, zanim jej działania spowodują katastrofalne skutki. W czasie wyprawy, nasi bohaterowie dowiadują się wszystkiego na temat powstawania Ziemi oraz rozwoju różnorodnych form życia.

 • Czas trwania pokazu 25 minut

POLARIS

Kosmiczna łódź podwodna i tajemnica nocy polarnej

Nasi bohaterowie to James – pingwin z Bieguna Południowego oraz Vladimir – zabawny niedźwiedź z Bieguna Północnego, którzy spotykają się na lodach Arktyki. Razem obserwują gwiazdy, zastanawiając się, dlaczego noc na biegunach tak długo trwa. Początkujący astronomowie starają się rozwiązać zagadkę dlaczego tak się dzieje. Dzięki sprytowi Jamesa i wynalazczości Vladimira udaje im się zbudować obserwatorium astronomiczne, a następnie statek kosmiczny. Podczas podróży w kosmos odnajdują odpowiedź na swoje pytanie. Dowiadują się również, że planety mają podobieństwa, ale także różnice.

 • Czas trwania pokazu 29 minut

powrót na księżyc

Film opowiada o niesamowitym konkursie Google Lunar XPRIZE. Konkurs z pulą nagród 30 mln dolarów ma za zadanie zachęcić naukowców, inżynierów i przedsiębiorców do badania potencjału zasobów Księżyca. Konkurs zakłada uczestnictwo firm prywatnych, udział państw może wynosić maksymalnie 10%.

W pierwszej części filmu poznamy historię podboju srebrnego globu. Zaczynamy w roku 1950 – to początek wyścigu Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego w podboju kosmosu. Jednak gdy misja Apollo 17 szczęśliwie powróciła na ziemię w grudniu 1972 roku wyścig ten został zakończony. W drugiej części filmu poznajemy zmagania 30 dzisiejszych zespołów które zgłosiły się do konkursu. Przedstawiciele zespołów przedstawią nam niektóre z kluczowych pomysłów ich projektów, tłumacząc techniki wejścia na orbitę Księżyca i przekazywania informacji z powrotem na Ziemię.

 • Czas trwania pokazu 25 minut

W poszukiwaniu ciemnej materii

Od wyścigu protonów w największym  na świecie zderzaczu cząstek do widoków Wielkiego Wybuchu i wschodzącego wszechświata. Prawie kilometrowe zejście do podziemnego laboratorium w Południowej Dakocie, najnowszy pokaz planetarium ma na celu zachęcenie odbiorców do poszukiwania ciemnej materii.

Twórcą filmu jest Michael Barnett, fizyk z Krajowego Laboratorium Lawrence Berkeley w Berlinie (Berkeley Lab) oraz koordynator pomocy w laboratorium CERN w Szwajcarii.

 • Czas trwania pokazu 27 minut

MAŁA GWIAZDKA

KTÓREJ SIĘ UDAŁO

Trudno być nową gwiazdką w wielkim wszechświecie!

Dołącz do żółtej gwiazdy o średniej wielkości w kosmiczną podróż. Na swojej drodze gwiazdka spotyka wiele różnych typów gwiazd i dowiaduje się o nich rozmaitych rzeczy. Okazuje się że wszechświat jest bardzo interesujący. Gwiazdka spotyka inne gwiazdy, gromady gwiazd, mgławice i galaktyki. Na końcu swej podróży gwiazdka dowiaduje się o sobie niesamowitych rzeczy i jest wyjątkowa. Ma osiem swoich planet, które zależą od jej ciepła i światła. Wraz z małą gwiazdką, widzowie poznają dlaczego każda z planet jest wyjątkowa.

 • Czas trwania pokazu 29 minut

W poszukiwaniu ciemności

Gwiaździste niebo jest znikającym skarbem, ponieważ zanieczyszczenie światłem utrudnia obserwację kosmosu. Nie tylko zagraża astronomii, ale także zakłóca przyrodę i wpływa szkodliwie na zdrowie ludzi. Żółte poświaty nad miastami – tak wyraźnie widoczne z kosmosu – świadczą o miliardach wydanych na zmarnowaną energię dla oświetlania nieba. Losing the Dark to pokaz planetarny będący „ostrzeżeniem”. Produkcja Loch Ness Productions i Międzynarodowego Stowarzyszenia Ciemnego Nieba przedstawia i ilustruje niektóre problemy związane z zanieczyszczeniem światłem i sugeruje trzy proste działania, które ludzie mogą podjąć, aby je złagodzić.

 • Czas trwania pokazu 7 minut

GWIAZDOZBIORY PÓR ROKU

Patrzymy w gwiazdy prawie od tysięcy lat. Pomysłowi władcy potrafili wykorzystać zaćmienia do umocnienia swojej potęgi, a kapłani manipulowali społeczeństwem za pomocą horoskopów. Gwiazdy pomagały odmierzać czas, ustalać daty świąt, orientować się w przestrzeni i nawigować statki. Z czasem obserwatorzy nieba zaczęli prowadzić badania nad fizyczną naturą Wszechświata, które trwają do dziś. 

 Ponieważ wiele osób przyjeżdża do planetarium specjalnie aby zobaczyć  „co widać na nocnym niebie”, powstał komplet filmów objaśniających  widok nieba w zależności od pory roku. 

 • wiosna
 • lato
 • jesień
 • zima

pozwala nam poznać historyczne i współczesne atuty astronomii. 

 • Czas trwania pokazu 15 minut

UKŁAD SŁONECZNY

DLA NAJMŁODSZYCH

Film przedstawia piękno naszego Układu Słonecznego.

Układ słoneczny dla najmłodszych o długości zaledwie 8 minut  krótko opisuje położenie Słońca i planet oraz ich porównanie wielkości. Charakterystyka każdej planety jest barwnie opisana.

Przedstawione w nim są również asteroidy, komety, planety karłowate i inne obiekty, a także możliwości znalezienia dodatkowych światów w kosmosie.

Zabawna grafika ruchowa i porywająca, pełna zabawy narracja sprawiają, że Układ słoneczny dla najmłodszych stanowi skoncentrowaną dawkę bardzo przyjemnych informacji astronomicznych.

 • Czas trwania pokazu 8 minut

KOSMICZNE ODLEGŁOŚCI

Animacja skierowana do najmłodszych widzów pokazująca jak wielkie są odległości w kosmosie i w jaki sposób je mierzymy. Poznajemy kosmiczne miary odległości – minuta świelna, rok świelny. Zobaczyymy jak deleko jest do innych planet i jak wielka jest nasza galaktyka. 

 • Czas trwania pokazu 13 minut

event – planetarium

KONTAKT

Telefon : 600 131 141

Mail :  piotr@event-planetarium.pl

 

 

 

Event firmowy

impreza miejska

PIKNIK RODZINNY

DZIEŃ DZIECKA

DOŻYNKI